TOP7 – najważniejsze cechy dobrych CRM online

Nowoczesne systemy CRM oferują szereg rozmaitych funkcjonalności. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu ich do naszego przedsiębiorstwa możemy usprawnić procesy sprzedaży, uporządkować pracę zespołu i zapewnić bezpieczeństwo przetwarzanym danym. Czym charakteryzuje się dobry CRM online? Na co zwrócić uwagę podejmując decyzję o zakupie? Oto top7 najważniejszych cech dobrych systemów CRM:

1. Prostota

Dobry system CRM online to taki, którego obsługa jest intuicyjna i prosta, a interfejs przejrzysty. Jeśli dokonywane w CRM czynności przebiegać będą zbyt długo, a nawigacja sprawiać będzie pracownikom trudność, prędko pożałujemy naszego wyboru i zaczniemy rozglądać się za innym rozwiązaniem.

2. Wersja testowa

Niezależnie od tego czy wybieramy rozbudowany CRM online dla dużej firmy czy prostszy dla małego przedsiębiorstwa, powinniśmy go wcześniej przetestować. Bardzo często dostawcy oferują taką możliwość bezpłatnie, tak jak np. CSMART. 14-dniowe testy pozwolą zweryfikować, czy wybrany system posiada wszystkie niezbędne dla naszej firmy funkcjonalności.

3. Zarządzanie sprzedażą

Jednym z podstawowych zadań systemów CRM jest zarządzanie sprzedażą. Platforma, na którą się decydujemy powinna umożliwiać kompleksowe zarządzanie wszystkimi jej etapami – od ofertowania, po składanie zamówień, fakturowanie, ewidencjonowanie płatności itd. Dzięki temu procesy sprzedaży będą przebiegać znacznie szybciej i sprawniej.

4. Zarządzanie klientami

Sprawne zarządzanie bazą klientów to absolutna podstawa każdej platformy CRM! Niektóre posiadają szereg dodatkowych narzędzi, które znacząco ułatwiać nam mogą pracę, m.in. możliwość przypisywania wielu adresów do jednej osoby, możliwość przypisania do klienta opiekuna handlowego, klasyfikowania kontrahentów i osób kontaktowych według poszczególnych cech.

5. Integracja

Dobrze zaprojektowana platforma CRM powinna pozwalać nam na integrację ze skrzynką mailową, mediami społecznościowymi, telefonem komórkowym, aplikacjami webowymi do pozyskiwania klientów i platformami marketingowymi.

6. Raportowanie

Większość dostępnych na rynku systemów CRM online posiada narzędzia służące do generowania raportów, zarówno tych dla zarządu, jak i tych dla działów sprzedaży. Powinniśmy mieć możliwość wygenerowania gotowych wykresów i analiz według szablonów oraz indywidualnych dostosowanych do potrzeb użytkownika.

7. Koordynowanie i nadzór pracy

Dobre systemy CRM posiadają wbudowany kalendarz, który pozwoli nam dodawać zadania i przydzielać je do poszczególnych pracowników. Będziemy mogli zdefiniować w nim uprawnienia, zweryfikować poziom realizacji zadań, nadzorować ich przebieg i planować pracę naszego zespołu.

Czy istnieje idealny CRM online? Tego nie wiemy! Wiemy natomiast, że dostosowany do potrzeb przedsiębiorstwa, prosty w obsłudze i funkcjonalny CRM, w znaczącym stopniu usprawnić może zarządzanie pracą zespołu i sprzedażą naszej firmy. Tym samym doskonale spełni swe zadanie i pokładane w nim nadzieje. My zachęcamy do wypróbowania CSMART!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x