TOP 7 największych polskich YouTuberek! [2018]

BEKSY

Mamy rok 2018. YouTube obecnie to nie tylko konkurencja dla telewizji. Dla młodszego pokolenia to medium pierwszego wyboru. Medium, które oferuje specyficzną wolność. Brak uzależnienia od ramówek i możliwość doboru „prowadzących” do indywidualnych preferencji oglądającego. To chyba najważniejsze z cech, które pozwoliły przy okazji rozwoju serwisu wypromować setki tysięcy gwiazd. Jutuber w dzisiejszych czasach to zbiór pojęć; autor, prezenter, producent, celebryta, influencer. Każdy z wypracowaną specjalizacją, nadającą charakter przekazywanej treści. Jak w tym „nowym świecie” radzą sobie Panie?

Przedstawiamy Wam ranking 7 największych polskich Youtuberek biorąc przy tym pod uwagę liczbę subskrypcji W chwili obecnej najbardziej miarodajnego „symbolu” wielkości. Oczywiście godzinami można dyskutować nad doborem parametrów porównujących. Jedno jest pewne. „Suby” jeszcze na długo pozostaną czynnikiem ukazującym trend rozwoju konkretnych kanałów. W zestawieniu braliśmy pod uwagę kanały, które prowadzone są tylko przez Panie. Wykluczyliśmy kanały „mieszane”.

7 miejsce – Gram Paula

Kanał istniejący od 29 grudnia 2014. W chwili obecnej blisko 900k subskrypcji. Początkowo o tematyce gamingowej, obecnie łatwiej bedzie go chyba nazwać lifestylowym lub recenzenckim. Paula Perczyńska bo tak nazywa się nasza bohaterka posiada jeszcze jeden kanał GlamPaulaTV, który przekroczył już 600k subskrypcji. Suma dałaby Paulinie dużo wyższą pozycję. Jej filmy na dwóch kanałach zostały wyświetlone już ponad 350 mln razy. Wynik imponujący. Obecnie zajmuje 77 miejsce na liście 100 największych polskich YouTuberów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez GlamPaula (@glampaula1)

6 miejsce – MagdalenaMariaMonika

Opis kanału mówi wszystko – „Kanał o grach i kobiece podejście do nich ;)”. Ponad 1 mln subskrypcji i blisko 400 mln wyświetleń filmów. Znajdziemy na nim serie powiązane z konkretnymi tytułami gier. Głównie Minecraft oraz the Sims.fot. facebook.com

5 miejsce – Szparagi

Szparagi pierwotnie były nazywane damską wersja AbstrachujeTV. Jest w tym sporo prawdy bo obydwa kanały bazowały na podobnych formatach. Dochodziło również do współprac między kanałami. Treści rozrywkowe z własnymi autorskimi formatami. Natalia i Karolina stworzyły swój kanał w 2013 roku. Największą popularność przyniosły im wideo z serii SzpaRAP. Ponad 1 mln subskrypcji i 200 mln wyświetleń filmów nie pozostało niezauważone przez reklamodawców. Dziewczyny wystąpiły wraz z innymi YouTuberami w reklamach sieci PLAY.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kontakt: szparagii@gmail.com (@szparagi)

4 miejsce – Zuzanna Borucka

Znana początkowo na YT jako Banshee. Kanał lifestylowy. Własne, ciekawe i kolorowe formaty pierwotnie kierowane dla młodszych widzów. Kanał wraz z wiekiem Zuzanny „dorastał” i z czasem zamienił się w kanał z treściami dojrzalszymi. Dość często krossowany z kanałem jej partnera „Wielmożnego Igora”. Zuzanna występuję również w formatach produkowanych dla marki Tymbark. Występuje w reklamach, między innymi brandu Cheetos. 1,1 mln subskrypcji i ponad 200 mln wyświetleń filmów. Produkcje atrakcyjne wizualnie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez 🦌 Zuzanna Borucka 🦌 (@zuzeklobuzek)

3 miejsce – Agnieszka Grzelak Vlog

Agnieszka posiada dwa kanały, które po zsumowania mogą poszczycić się blisko 2 mln subskrypcji. Agnieszka Grzelak Vlog to kanał z treściami lifestylowymi, drugi natomiast operuje w tematyce beauty. Ponad 370 mln wyświetleń to wynik naprawdę imponujący. Treści rozrywkowe, kolorowe a czasami i przerażające ;). odwzorowaniem treści jest sklep pełen kolorowych ciuchów i gadżetów pod adresem: japanazjadam.pl

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Agnieszka Grzelak Vlog/Beauty (@agnieszkagrzelakblog)

2 miejsce – Red Lipstick Monster

Największy kanał urodowy w naszym kraju. „Inaczej. Ciekawiej. Bez kitu, rzeczowo i z uśmiechem.” – to chyba najlepszy opis jaki można było stworzyć dla tego kanału. Ewa Grzelakowska-Kostoglu, bo tak nazywa się nasza YouTuberka stworzyła swój kanał w 2012 roku. Jest również autorką kilku książek z tematyki beauty. Ponad 1,2 mln subskrypcji, 611 filmów i blisko 240 mln wyświetleń pozwoliło uzyskać Ewie nr 1 w swojej kategorii. Jest pierwszą kobietą na naszej scenie YT, która przekroczyła 1 mln subskrypcji. Jej social media na codzień śledzi ponad 3 mln użytkowników. W 2016 roku zdobyła tytuł Kobiety Roku Glamour w kategorii Online.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Red Lipstick Monster (@redlipstickmonster)

1 miejsce – BEKSY

Nadia Długosz i Ola Nowak znane w świecie YouTube lepiej jako BEKSY. Kanał rozrywkowy należący do grupy Abstra. Naturalna konkurencja dla kanału Szparagi. „Najmłodszy” z kanałów w zestawieniu. Nie przeszkodziło to jednak w zdobyciu pierwszego miejsca w zestawieniu. 1,5 mln subskrypcji. Ponad 330 mln wyświetleń filmów. Obecnie na 21 miejscu wśród wszystkich kanałów w Polsce.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez BEKSY (@bezbeksy)

Zdjęcie główne fot. facebook.com
Źródło: socialblade.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lisa
lisa
2 lat temu

Mika Domiikaa polecam:)

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x